Bezpečná datová řešení

Spolehlivá datová komunikace je dnes základním kámenem pro fungování každé moderní firmy a její nedostupnost je prakticky nemyslitelná. Topologie, robustnost a použité komponenty jsou ale různé v závislosti na typu, velikosti firmy či např. dislokačním rozmístění poboček.

Zabýváme se řešením datových sítí různých velikostí, od malých firem s jednou pobočkou po mezinárodní sítě s jednotkami stovek poboček a přenosovými rychlostmi od 64 Kbps po 10 Gbps. V oblasti lokálních počítačových sítí zajistíme komplexní řešení v těchto celcích:


V případě více poboček a potřeby řešení jejich vzájemného propojení s dostatečnou kapacitou, spolehlivostí a co nejnižšími náklady anebo pokud není k dispozici vlastní přenosové médium či existuje potřeba spojit se s některým z mnoha poskytovatelů, nabízíme:

  • poradenství v oblasti požadavků na poskytovatele
  • návrh řešení pro sledování SLA parametrů


Bezpečnost datových toků

 

Počítačová bezpečnost je nepřetržitý a nikdy nekončící proces, protože i pokrok ve vývoji ICT technologií a jejich rozšiřování neustále pokračuje. Jestliže porozumíme potenciálním hrozbám bezpečnosti, můžeme vhodné zabezpečení systému nebo skupiny systémů postavit na takzvané „bezpečnostní politice" neboli zásadách zabezpečení.

V oblasti bezpečnosti datových toků se specializujeme především na síťovou bezpečnost. Po analýze prostředí typicky navrhujeme implementace či úpravy v těchto oblastech:

  • konfigurace směrovačů a přepínačů
  • implementace a konfigurace Firewallů
  • IDS / IPS
  • Balancer
  • bezpečnostní dohled
  • patch management
  • tvorba bezpečnostních politik


Vhodným krokem v souvislosti s e zabezpečením bezpečnosti datových toků a práce v počítačových sítích a s počítačem vůbec je provedení bezpečnostního auditu.

V případě, že máte zájem vybudovat vlastní rozlehlou síť, na vlastním či pronajatém přenosové médiu, jsme připraveni navrhnout optimální topologii s ohledem na minimalizaci nákladů při zachování nejvyšší možné dostupnosti.
Aktuality

19.9.2010 - Hledáme posilu do našeho týmu

Přijímáme CV uchazečů na pozici Systémový inženýr.

více

10.3.2010 - Nový software pro správu Maintenance kontraktů

Byla uvolněna komerční verze software pro komplexní správu Maintenance kontraktů na bázi hardware Cisco.

více

1.1.2010 - Změna kontaktních údajů

Nová adresa kanceláří a telefonní čísla

více

archív


Kontakt

Acclip, s. r. o.
Kodaňská 1441/46
101 00 Praha 10

e-mail: info@acclip.cz

tel.: +420 234 065 100
fax: +420 226 015 884

kompletní kontaktní informace